- Baterie & Akumulátory
- AUTOBATERIE - osobní vozy
- AUTOBATERIE - nákladní vozy
- Baterie pro zahradní traktůrky
- Motobaterie
- Trakční baterie
- Záložní (staniční) baterie (UPS)
- Spotřební baterie a akumulátory
- Průmyslové baterie a akumulátory
- Baterie pro čtečky čárových kódů
- Baterie pro Mobilní telefony
- Baterie pro Tablety
- Power banky
- Baterie pro Notebooky
- Baterie pro PDA, Smart Phone
- Baterie pro Fotoaparáty
- Baterie pro bezdrátové telefony
- Baterie pro Videokamery
- Baterie pro Aku nářadí
- Baterie pro Navigace
- Baterie pro Aku vysavače
- Repase baterií
- Nabíječky, startovací zdroje
- Příslušenství k bateriím
- Svítilny
- Měniče napětí
- Dárkové poukazy
- Reklamní předměty
Otevírací doba:
Pondělí: |
8:00 - 17:00 8:00 - 17:00 8:00 - 17:00 8:00 - 17:00 8:00 - 17:00 zavřeno zavřeno |
Adresa obchodu: TOP BATTERY, s.r.o. Pražská 68/12 PSČ 102 00, Praha 10 |
web: |
www.topbattery.cz info@topbattery.cz +420 272 654 238 |
Těšíme se na Vaši návštěvu.
Parkování zcela bez problému přímo před prodejnou.
KYSELINA SÍROVÁ
Jste-li OSVČ nebo s.r.o. po vyplnění Prekurzoru výbušnin nakoupíte 0,5l, 1l, 5l balení kyseliny sírové. Nakupujte kyselinu sírovou bezpečně a legálně. Team Top Battery
Vyrábíme a repasujeme všechny typy baterií pro aku-nářadí ať už se jedná o PROFI nářadí Bosch, Hilti, Makita, Metabo, DeWalt, Hitachi, Festo, Protool, WÜRTH, AEG, Atlas Copco, Milwaukee, Paslode, Black&Decker, Gardena, STIHL, Fein, Panasonic nebo o hobby nářadí jako jsou Ferm, Parkside, Grizzli, Extool, Worx a další.
Protože používáme výhradně profesionální články určené pro PROFI nářadí, stává se i z obyčejného nářadí nástroj profesionála.
TESTERY BATERIÍ
Zátěžový tester je ideální pro důkladné prověření stavu autobaterie, motobaterie. Pomocí zátěže 100 Ampér umožní kontrolu stavu nabití a zároveň to, do jaké míry je akumulátor v daný moment opotřebovaný.
Doporučujeme další testování jako test KAPACITY, Team Top Battery Vám rád poradí.
NABÍJENÍ BATERIÍ
Doba nabíjení autobaterie. Pohybuje se od 5 do 20 hodin dle výchozího stavu autobaterie. U trafo nabíječek je nutné po úplném nabití kabely odpojit, aby nedošlo k přebití autobaterie. U moderních automatických nabíječek řezných mikroprocesorem dojde k přepnutí na udržovací program.
Doporučujeme zakoupení multimetru a měření stavu baterie před nabíjením a po 24h od nabíjení. S výběrem pomůže Team Top Battery.
SLA (VRLA, suché) akumulátory hermeticky uzavřené, bezúdržbové a ventilem řízené. Elektrolyt není v tekutém stavu, proto mohou být používány v libovolné pracovní poloze. Jsou nazývány také jako VRLA nebo "suché akumulátory".
! Při použití nevhodného nabíječe dojde k nevratnému poškození akumulátoru.
! Pokud se pro nabíjení těchto akumulátorů použije běžná nabíječka na autobaterie, dojde k jejich velmi rychlému zničení.
! Pokud je akumulátor vybitý, může zmrznout už při teplotě mínus 1°C. Naopak v (plně) nabitém stavu odolá bez úhony i teplotám kolem -15°C. Zmrznutí akumulátoru znamená zpravidla jeho zničení nebo výrazné zkrácení životnosti.
Podle formy elektrolytu se dělí do dvou základních skupin:
- AGM - akumulátory, u kterých je elektrolyt vázán v rouně ze skelných vláken
- GELové - akumulátory, u kterých je elektrolyt ve formě hustého gelu
(SLA = Sealed Lead Acid) (VRLA = Valve Regulated Lead Acid) (AGM = Absorbent Glass Mat)
Často se lze setkat s omylem, že veškeré hermeticky uzavřené bezúdržbové (SLA) akumulátory jsou označovány automaticky za gelové!
SLA akumulátory mají při správném způsobu použití několikanásobně delší životnost než běžné akumulátory s tekutým elektrolytem (autobaterie). Čím méně je před dalším nabíjením akumulátoru vybit, tím více cyklů (nabití a následné vybití) je dosaženo. U základních AGM akumulátorů je standardně udáváno cca 500 cyklů při vybíjení do 50% kapacity a cca 200 cyklů při 100% vybíjení, u GELových (Deep Cycle) je díky jejich konstrukci a formě elektrolytu dosahováno až 600 cyklů při 50% vybíjení a cca 300 cyklů při 100% vybíjení. Při 30% vybíjení je to ovšem až 1400 cyklů. Uvedené parametry jsou dosažitelné za optimálních podmínek. Ty jsou vymezeny např. okolní teplotou, která by se měla pohybovat v rozmezí 20 – 25°C, minimální vlhkostí prostředí a samozřejmě správným způsobem nabíjení. Pokud akumulátor pracuje dlouhodobě za vyšších či nižších teplot (tj. nad 30°C a pod 10°C), dochází k progresivnímu zkrácení jeho životnosti.
Nabíjení je bezpodmínečně nutné používat pouze nabíječky, které jsou přímo určené k nabíjení AGM nebo GELových SLA akumulátorů. Tyto nabíječky jsou plně automatické a samy řídí průběh nabíjení. Nabíjení akumulátorů musí být prováděno ve větraných prostorech, při nabíjení dochází k uvolňování vodíku a kyslíku. Proto se akumulátory zásadně nesmí umisťovat blízko otevřeného ohně nebo tepelného zdroje. Okolní teplota by měla být v rozsahu 20 - 25°C. Při nižších nebo vyšších teplotách je potřebná teplotní kompenzace nabíjecího napětí, čímž se eliminuje nebezpečí přebíjení akumulátoru a tím i jeho poškození. Každý akumulátor má daný maximální nabíjecí proud, který je určen jeho konstrukcí . Eventuální překročení této hodnoty znamená zničení akumulátoru nebo zásadní zkrácení jeho životnosti. Doporučený nabíjecí proud je proud, který je pro akumulátor bezpečný a jeho hodnota odpovídá 10% jeho kapacity (např. Pro 12Ah akumulátor je to 1,2A). Při použití vhodné nabíječky (napětí akumulátoru-kapacita akumulátoru-doporučený nabíjecí proud) je doba nabíjení přibližně 6-8 hodin. Pokud není akumulátor vybit na 100% ale třeba jen na 50%, je doba potřebná pro úplné nabití zkrácena v odpovídajícím poměru.
Životnost, hloubka vybíjení a pracovní cykly SLA akumulátorů ovlivňuje mnoho faktorů, z nichž nejdůležitější jsou:
- způsob nabíjení
- hloubka (míra) a četnost hlubokého vybíjení
- vliv teploty
- skladování akumulátorů
Skladování SLA akumulátorů
Akumulátory se musí vždy skladovat a udržovat v plně nabitém stavu, jinak hrozí tzv. sulfatace elektrod vedoucí k rapidnímu snížení kapacity. Pro skladování je doporučeno suché a chladné prostředí. Při skladování akumulátorů dochází vlivem samo vybíjecího efektu k samovolnému poklesu kapacity (max. však do 3% kapacity za měsíc), proto je při dlouhodobém skladování vhodné akumulátor cca jednou za 3 měsíce dobít.