Prodejna

Otevírací doba:

Pondělí:     
Úterý:        
Středa:      
Čtvrtek:     
Pátek:    
So + Ne:

Státní svátky

8:00 - 17:00
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00
8:00 - 17:00
zavřeno

zavřeno

 

Adresa obchodu:

TOP BATTERY, s.r.o.
Pražská 68/12
PSČ 102 00, Praha 10
 

 

web:
email:
Telefon:

www.topbattery.cz
info@topbattery.cz
+420 272 654 238

 


Těšíme se na Vaši návštěvu.

Parkování zcela bez problému přímo před prodejnou.

 

Anketa
Znáte výstavu FOR ARCH konající se každý rok v PVA Praha Letňany?
57 % (663)
18 % (207)
25 % (284)

Celkem hlasovalo: 1154

Baterie Optima

Baterie OPTIMA jsou speciální zcela uzavřené olověné akumulátory používané pro startování všech typů motorů a mobilní napájení proudem (zdroj energie) zejména v extrémních podmínkách. Baterie Optima byly vyvinuty k uspokojení nejnáročnějších požadavků. Optimy využívají patentově chráněnou technologii tvaru a uspořádání mřížek a k jejich výrobě se využívá unikátně čisté olovo. Další technologickou jedinečností v konstrukci autobaterií Optima jsou např. lité propojky mezi články zajišťující dokonalé vedení proudu a maximální spolehlivost.


Výhody autobaterií OPTIMA
K výhodám baterií Optima patří zejména až 15ti násobná odolnost proti vibracím, vysoká cyklická odolnost, malé samovybíjení a mnohem delší životnost.

Použití baterií OPTIMA
Z popisu uvedeného výše je patrné, že baterie OPTIMA jsou řešením pro náročné stroje a aplikace v oblasti startování motorových agregátů, autotuningu, autohifi, napájení proudem atd.  Možné použití  je například pro vibrační válce, stavební a lesní stroje, expediční vozy, málo využívané vozy nebo vozy s častým starty a velmi náročnou výbavou. vše kde jsou extrémní vibrace, chvění nebo vysoká teplota. Baterie se například standardně používají ve vojenských vozidlech americké armády. Dále tyto baterie slouží pro startování i jako zdroj pro obytné vozy popřípadě lodě.  Baterii Optima jsou spolehlivě investicí na dlouhou dobu.


Autobaterie OPTIMA Sortiment
Baterie Optima se vyrábějí ve třech typových označní (Red, Yellow a Blue a slouží pro dva typy účelů.

První z nich je výhradně pro startovaní všech typů motorů, to se týká kompletní řady Optima RedTop™  a jednoho typu řady Optima RedTop™, konkrétně SLI-4,2L. Tyto akumulátory pro startování mimo barevného víka mají tmavě šedou nádobu.

Druhý účel je určena pro trakční a startovací účely, občas se používá výraz duální baterie. Elektrody baterií jsou masivnější, baterie jsou podstatně těžší a lépe odolávají hlubokému a cyklickému vybíjení.  Do této kategorie spadají všechny baterie Optima YellowTop™ a typy BlueTop™ DC. U těchto baterií pro trakční a startovací účely mimo barevně odlišeného mají světle šedou nádobu akumulátoru.

Z těchto dvou účelu použití vychází tři barevně odlišené řady: červená, žlutá a modrá a jsou rozlišeny pro tyto 3 aplikace: v autech ke startu (RedTop™ - červená), v autech ke startu a napájení přístrojů a v záložních zdrojích (YellowTop™ - žlutá), v lodích ke startu a napájení (BlueTop™ - modrá).

 

OPTIMA RED TOP
Baterie OPTIMA RedTop jsou určeny pro startování motorů s co nejvyššími vybíjecími proudy. Hlavními vlastnosti jsou bezkonkurenční otřesuvzdornost, extrémní startovací výkon, dlouhá životnost, rychlé nabíjení a dlouhá skladovatelnost díky malému samovybíjení.


OPTIMA YELLOW TOP
Akumulátory se žlutým víkem OPTIMA YellowTop slouží pro startování a trakční použití (vyšší odolnost hlubokému vybití). Baterie s vysokými proudovými schopnostmi a odolností hlubokému vybití (až do 10,5V), otřesuvzdorné, absolutně bezúdržbové. Lze je používat v libovolné poloze.

Typické příklady použití jsou pro obytné vozy, karavany,  off-road vozy s navijákem nebo přídavnými světly, taxi, vozy se sklopným čelem, vysocezatěžované záložní zdroje, autohifi (neexistuje baterie, která by lépe napájela hi-end auto hifi), atd. Baterie se velice rychle dobíjí.
 

OPTIMA BLUE TOP
Akumulátory s modrým víkem OPTIMA BlueTop slouží pro startování a napájení přístrojů především u lodí. UPOZORNĚNÍ: baterie Blue Top SLI-4,2L je pouze pro startovací účely. Lze je používat v libovolné poloze. Baterie s vysokými proudovými schopnostmi a odolností hlubokému vybití (až do 10,5V), otřesuvzdorné, absolutně bezúdržbové (stejná konstrukce s Yellow Top mimo typu SLI ten je naopak shodný s RedTop). Mimo použití u lodí lze využívat podobně jako YellowTop.

Baterie mají navíc 2 tenké vývody pro napojení přídavných zařízení jako je GPS, vysílačka, sonar, palubní přístroje (TV, kávovar, mikrovlnná trouba atd.).

SKLADEM